Otomobillerine tutkun olanların aynı otomobili kullananlarla bir araya gelip oluşturdukları gruplardan bahsedeceğimiz yazı dizisine Astra’nın ülkemizde satış rekorları kıran ve uzun yıllar satışı yapılan kasası olan H kasa tutkunlarının grubundan bahsederek başlayacağız.

Astra H Team’ı seçmemizdeki sebepler şunlar:

-14.000’i aşkın üyesinin oluşu,

-Yardımlaşma üzerine kurulu bir grup oluşu,

-Arkasında marka desteği olmayan ve tamamen otomobil kullanıcıları tarafından kurulmuş bir grup oluşu,

-Grup stikerlarını ülkemizin bütün şehirlerinde ve Avrupa’nın pek çok şehrindeki otoyollarda dolaşan Astra H’ların üzerinde görmemiz.

Astra H sağlamlığıyla ve güçlü duruşuyla, üretimine uzun yıllar devam edilen ve üretimi durduktan sonra bile adından çokça söz ettiren bir otomobil. Üretimine 2004 yılında başlanan Astra H dijital radyo, sürekli süspansiyon sistemi ve sürüşe duyarlı ön farlar gibi döneminin birçok yeniliğine öncülük etmiştir. 2009 yılında Opel, Astra J’yi üretmeye başlasa da H kasa 2013 yılına kadar “Astra Classic” adıyla satılmaya devam etmiştir. Bu da Astra J’nin satışlarının bir hayli düşük kalmasına sebep olmuştur.

Özellikle CDTI isimli 1.3 dizel motorlu versiyonu düşük yakıt tüketimi ve yüksek torkuyla ülkemizde çok fazla talep görmüştür. Ağırlığıyla, sağlamlığıyla ve güvenlik donanımlarıyla yere sağlam basan Astra H birçok otomobil tutkununu kendine hayran bırakmıştır ve bugünkü Astra H Team ailesinin doğmasına sebep olmuştur. Astra H Team ailesini dayanışmalarından ötürü kutlarız.

Yazar : Yasin Burak Sönmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here