Milli Eğitim Bakanlığı, dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan beş bin sözleşmeli öğretmeninin atamasının yapılacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan toplam 79 branştan beş bin öğretmen alınacak.

KPSS şartı aranmayacak

Başvurular 7 Eylül 2016 tarihinde başlayacak ve atama sonuçları ise 10 Ekim 2016 tarihinde açıklanacak.

14 Mart 2014 tarihi itibariyle dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezinde yönetici, öğretmen, uzman öğretici, usta öğretici olarak çalışanlar başvuru yapabilecek. Başvuru yapacak adayların 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle en az toplam altı yıl çalışmış olması ve en az 2160 gün sigorta priminin ödenmiş olması gerekiyor. Altı yıl hesaplanırken yalnızca dershaneler ile etüt eğitim merkezlerinde çalışılan süreler esas alınacak. Başvurularda KPSS şartı aranmayacak.

Adaylar sözlü sınava alınacak

Dershane ve öğrenci etüt eğitim merkezinde çalışan öğretmenler sözleşmeli öğretmen olarak atanabilmek için sözlü sınava alınacak. Adaylar başvurularını MEB’in http://mebbis.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr internet adreslerinden yapacak. Adaylar sözlü sınava girmek için en fazla 5 il tercih edebilecek. Tercih edilen 5 ile yerleştirilemeyen adaylar bakanlık tarafından belirlenen bir ilde sözlü sınava alınacak.

Başvurular, adayların en son görev yaptıkları dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinin bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüklerine yapılacak. 2016 yılı KPSSP10 puanı üzerinden sözleşmeli öğretmen atamasına başvuruda
bulunanlardan sözlü sınava katılanlar ile KPSSP121 puanı üzerinden yapılan sözleşmeli öğretmen atamasına başvuruda bulunanlar, bu duyuru kapsamında başvuru yapamayacak. Daha önce dershaneler ile öğrenci etüt eğitim merkezlerinde görev yapan eğitim personelinden 1 Temmuz 2015 tarihinde yapılan duyuru kapsamında başvuruda bulunup başvuruları onaylananların mevcut başvuruları geçerli sayılacak ve bunlardan ayrıca bir belge istenmeyecek. Bu konumda olanlar yalnızca sözlü sınav merkezi tercihinde bulunacak.

Üstyazı için Tıklayınız
Duyuru için Tıklayınız
Ek-1 Kontenjan listesi için Tıklayınız
Ek-2 Sözlü sınav merkezleri için Tıklayınız
Ek-3 Sözlü sınav değerlendirme formu için Tıklayınız
Ek-4 Takvim için Tıklayınız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz