Ankara’nın Haymana ilçesinde Bumsuz ortaokulunda görev yapan bir öğretmen, Felsefe Grubu Öğretmeni Sayın Şahin AYBEK, öğrencileri için bir şeyler yapmak istiyor ve onlar için çırpınıyor, öğrencileri için yardım bekliyor. Bu amaçla Eğitim Gazetesi’nden bu haberin yayınlanmasını rica ediyor. Biz de Şahin Öğretmenimizin gönderdiği haberi olduğu gibi yayınlıyoruz.

Başkent’in bir ilçesinin Ankara merkeze 100 km uzaktaki bir köyünü düşününki sınıflar sobayla ısınıyor,çocukların ayağında ayakkabı yok,sırtında mont yok.İçlerinde daha hiç Ankara merkeze ayak basmamış birsürü çocuk var.Şairin dediği gibi;hani boyacı çocuk hayata boyadığı ayakkabıların bağcıklarıyla bağlanıyor ya,işte burada öyle.Çocuklara büyüyünce ne olacaksın dediğinde ben zaten büyüğüm diyorlar.Pazarcı yada halde balıkçı olacağım diyen çocuklar düşünün.Bu durum edebi,felsefi,siyasal vede psikolojik akademik saptamaların anlatmaya yetemeyeceği bir gerçeklik.

Orman yangınına su taşıyan karınca misali,tüm yangını söndüremesek de,çorbada tuzumuz olursa ne mutlu bize.Akademisyen ve araştırmacı bir yazar olarak sizinle tanışmak,kitaplarımdan imzalayıp size hediye etmek isterim.

Bize yardımcı olabilirseniz çok mutlu oluruz .Sizin için küçük olacak bu kıvılcım emin olun çocukların kalplerinde büyük bir ateş topuna dönecektir.Bu isteğimizi mümkün olan en kısa sürede yapabilirseniz,çok seviniriz

İNANIYORUM Kİ BİR ÇOCUK DEĞİŞİR TÜRKİYE DEĞİŞİR…

Diyerek çıktığımız yolda birçok sponsorun da desteğiyle bu çocuklar için 41 günde 41 proje adı altında elimizden gelen ne varsa yapmaya çalıştık.

http://haymana.meb.gov.tr/www/41-gun-41-dev-proje/icerik/175

http://haymanagucu.com/haymana-milli-egitiminden-41-gun-41-proje.html

https://m.facebook.com/media/set/?set=a.691527007545324.1073741896.137699092928121&type=3

saygılarımla.

Şahin Aybek
HAYMANA BUMSUZ FELSEFE GRUBU ÖĞRETMENİ

Eğitim Gazetesi Notu : Güvenlik nedeniyle öğretmenimizin telefon numarasını yayınlamadık, Ancak isterseniz telefon numarasını Eğitim Gazetesi ile iletişime geçerek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz