e-YDS 2016/11 sınav başvuruları başladı.

e-YDS 2016/11 İngilizce alanında, 12 Kasım 2016 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacak. Sınav, saat 14.00’te başlayacak ve 180 dakika sürecek. Sınava başvurular ise 25 Ekim – 7 Kasım 2016 tarihleri arasında yapılacak.

e-YDS kontenjan sayısı da artırıldı. Sınavda kontenjan Ankara’da 3000, İstanbul’da 431 ve İzmir’de 72 olacak. Sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacak. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacak.

ÖSYM, e-YDS’nin elektronik ortamda yapılacağından, adayların sınavda uygulanacak ara yüzleri sınav öncesinde tanıması ve sisteme aşinalık kazanması amacı ile bir deneme e-sınavının hazırlandığını ve bu sınavlara katılacak adayların sınavdan önce deneme sınavından yararlanmalarının önemli olduğunu belirtti.

Sınav kılavuzunda değişiklik yapıldı

ÖSYM, sınav kılavuzunda değişiklik yapıldığını bildirdi. Değişiklikle yılda bir kez sınava girme koşulu 3 aya indirildi.

e-YDS’de kapasite artışı nedeniyle; e-YDS Kılavuzu’nda yer alan ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir.’ koşulu ‘e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, son 3 ay içerisinde aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir-YDS’ye katılmak amacıyla sınav ücreti ödeyen bir adayın, sınava katılsın veya katılmasın ödeme tarihinden itibaren üç (3) ay boyunca yeniden sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecektir.’ şeklinde değiştirildi.

2016 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2016 e-YDS) Kılavuzu
Deneme e-Sınav Uygulaması

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here