Facebook

Facebook reklamları kadar saçma sapan bir sistem yok. Eğer dolandırılmak istemiyorsanız Facebook’a reklam vermeyin. Neler oluyor size çok kısa bir şekilde anlatmaya çalışayım.

Reklam vermeye çalıştığınızda hep bir sıkıntı çıkıyor. Mobil ödeme ile reklam veremiyorsunuz. En azından ben bir türlü başaramadım, belki operatörden kaynaklıdır, ancak operatörden İnternet işlemlerini açtırıp denedim.

Kredi kartı ile reklam vermeye çalıştığımda ise durduk yere “sıradışı bir şey saptadık” deyip bir anda hesabınızı askıya alıyor. Ama bu arada kredi kartından parayı çekiyor. Parayı reklam hesabında görürsünüz ya da görmezsiniz bu da biraz şans işi. Ben son yaşadığım olaylarda karttan para çekildi ancak parayı reklam hesabımda görmedim ve reklam hesabınızı açtırmak için uğraşıyorsunuz bu kez de. Son bir kaç denemem de hep reklam hesabım askıya alındı bununla uğraşmak zorunda kaldım. Bir türlü reklam vermeyi başaramadım. Oysaki daha önce hiç böyle sorunlar olmazdı Facebook’ta

Reklam hesabınızın askıya alınmasının dışında bazen de birden bire profiliniz “sıradışı bir şey saptadık” uyarısıyla askıya alınabiliyor. Facebook artık kullanıcılarını sürekli uğraştırmaya başladı ve gördüğüm kadarıyla bu tür sorunları yaşayanlar arttı.

Ben de bu olaylardan sonra bir karar aldım. Facebook kullanmayı tamamen bıraktım. Reklam vermeye çalışmaktan tamamen vazgeçtim. Zaten son zamanlarda bu tür sorunlar yüzünden Facebook hızlı bir şekilde kan kaybediyor. Türkiye’de ve dünyada Facebook kullanıcı sayısı gittikçe düşüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz