Youtube

Para kazanma özelliği sayesinde Youtube son zamanlarda Türkiye’de artan bir kullanıma sahip. Yaşlısı, genci herkeste bir Youtube merakı başlamış. Bunun nedeni Youtube’ın bir gelir kapısı olarak görülmesinden kaynaklı.

Öyle videolar çekiliyor ve öyle çok izlenmeler alıyor ki şaşırıp kalıyorsunuz. Türkiye’de bu Youtube merakının nedenlerinden biri de son günlerde Youtube fenomenlerinin medyada çok fazla yer alması. Bu Youtube fenomenlerinden biri de Enes Batur isimli bir Youtuber. Enes Batur Youtube sayesinde ünlenen ve elde ettiği gelir ile sinema filmi çeken birisi. Özellikle böyle kişilerin olmasından kaynaklı gençler ve çocuklarda Youtube’dan para kazanma isteği de haliyle arttı.

Bu durum Youtube’da haddinden fazla kalitesiz videoların da yüklenmesine zemin hazırladı. Çünkü insanlar Youtube’dan para kazanmak için tabiri caizse Youtube’a hücum etmeye başladı. Bu nedenlerden dolayı Youtube para kazanma şartlarında değişiklik yaparak bu işi biraz zorlaştırmaya çalıştı. Youtube’dan para kazanmak için en az 1000 aboneniz olması gerekiyor. Yine de insanlar para kazanma şartlarının eskiye nazaran zorlaşmasına rağmen video çekme ve yükleme sevdasından hiç vazgeçmedi.

Bütün bunların sonucunda da araştırmalarımıza göre Türkiye’de zaten düşük olan Youtube gelirlerinde daha fazla bir düşüş meydana geldi. Yani sözün özü Youtube’da eğer onbinlerce aboneniz yoksa artık eskisi gibi para kazandırmıyor diyebiliriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here