kpss

ÖSYM, 14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan KPSS’ye girecek adaylar için bazı hatırlatmalarda bulundu.

14 Temmuz 2019 tarihinde uygulanacak olan 2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavından adaylar Genel Yetenek – Genel Kültür oturumu için saat 10.00’dan sonra, Eğitim Bilimleri oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak.

Adayın sınava girebilmesi için Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanında bulundurması gerekiyor.

Nüfus cüzdanı veya Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaport dışında; Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Mavi Kartlar, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı kimlik belgesi olarak kabul edilebilecek.

Ayrıca ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün resmi twitter hesabından engelli adaylar ile ilgili şu açıklamalarda bulundu;

“Engel/sağlık sorunu ve özel durumu olan ve bu durumlarını ve SAĞLIKKURULU RAPORLARINI KPSS başvuru döneminde ÖSYM’ye GÖNDEREN ve bu raporları kabul edilen adayları kullandıkları alet,araç,gereç ve cihazlarla ENGELLİBİNALARINDA sınava alıyoruz.

BAŞVURU İŞLEMLERİ TAMAMLANDIKTAN SONRA engel/sağlık sorunu veya özel durumu oluşan adaylar bu durumlarını belgeleyen sağlık kurulu raporlarını dilekçeleri ekinde sınav öncesi Çağrı Merkezimiz (444 67 96) ile iletişime geçerek ÖSYM Başkanlığına ulaştırmak zorundadırlar.

Raporları Başkanlıkça kabul edilen adaylar, engel/sağlık veya özel durumları göz önünde tutularak, kullandıkları alet, araç, gereç ve cihazlarla (alçı, atel, sargı, işitme cihazı, koltuk değneği, oturma simidi, ilaç, ek gıda vb.) ENGELLİ BİNALARINDA sınava alınacaklardır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz