ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, geçtiğimiz günlerde LYS, KPSS, ALES ve Adalet Bakanlığı sınavlarına başvuramayan adaylara müjdeli bir haber verdi. Buna göre LYS’ye başvuramayan adaylar, 28 Nisan 23.59’a kadar başvuru yapabilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldıklarını söyledi. Bu adaylara bir şans daha verildi. Buna göre ALES’e başvuramayanlara 27 Nisan’da, LYS içinse 28 Nisan’da başvuru yapma imkanı tanındı. ÖSYM’nin, sınav başvuru sürelerini, açıklanan tarihlerde saat 23.59 olarak çok dakik bir şekilde belirlendiğini belirten Demir, her sınavdan sonra başvuru gününü kaçıran adayların olduğunu söyledi. ÖSYM’nin aldığı kararla bir sistem değişikliği yaptığını anlatan Demir, bu kapsamda başvuru tarihi sona ermiş ancak henüz yapılmamış olan sınavlarla ilgili bir gün süreyle başvuruların alınması şeklinde bir karar verildiklerini açıkladı.

Ömer Demir, “Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan’da, ALES adayları için 27 Nisan’da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs’ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs’ta, Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs’ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız” dedi.

Hürriyet

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here