Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ memurların yurtdışına çıkarken kendi kurumlarından aldığı izin belgesinin 15 Kasım’dan itibaren kaldırılacağını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ gazetecilere açıklamalarda bulundu. Bakanlar Kurulu toplantısında FETÖ/PDY’nin darbe girişiminden sonra bazı tedbirlerin alındığını belirten Bozdağ, bu tedbirlerden birisinin yurtdışına çıkış yapan kamu görevlilerinin çalıştıkları kurumdan “Yurtdışına çıkmalarında sakınca yoktur.” şeklinde bir belge istendiğini hatırlattı.

Bekir Bozdağ konuşmasına şöyle devam etti: “”Bu durum birtakım zorluklara da yol açıyordu. Ancak o günün şartlarında ülkemiz için böyle bir tedbirin alınma zorunluluğu olduğundan bu karar alınmıştı. Gelinen noktada bu tedbire 15 Kasım’dan itibaren artık ihtiyaç kalmamıştır. Bundan sonra kamu görevlileri böyle bir belge bulundurmak zorunda kalmadan, izin aldıkları takdirde yurt dışı seyahati yapabileceklerdir. Ayrıca başkaca bir sorgulama da bu açıdan yapılmayacaktır. Zira teknik imkanlar çerçevesinde adli olarak yurt dışına çıkma yasağı konulanlar veya pasaportunda tahdit olanlar dışında vatandaşlarımız rahatlıkla yurt dışına çıkabileceklerdir. Bunun da hayırlı olmasını özellikle temenni ediyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here