Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Temmuz 2014 Pazar saat 9.30’da yapılacak.

Öğretmenlik kadroları için daha önce KPSS, Genel Kültür – Genel Yetenek testi ile Eğitim Bilimleri testlerine girmiş olan adaylar, son olarak pazar günü ÖABT’ye girecekler.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), Türkçe, İlköğretim Matematik, Fen Bilimleri/Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler, Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Matematik (Lise), Fizik, Kimya, Biyoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Yabancı Dil (Almanca), Yabancı Dil (İngilizce), Rehber Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği olmak üzere toplam on altı alandan yapılacak. 2013 yılında yapılan Yabancı Dil (Fransızca) testi ise 2014 yılında yapılmayacak.

Alan bilgisi testlerinde adaylara 50 soru yöneltilecek.

Adaylar sınava girerken sınav giriş belgelerini ve nüfus cüzdanlarını yada pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Sınav giriş belgeleri T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr adresinden alınabilecek. Sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacağından, adayların sınav binalarına bu belgeler dışında herhangi bir eşya, araç gereç götürmemeleri gerekiyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz