KPSS’de kopya iddialarının gündeme gelmesinden sonra ilk elden bir açıklama yapan ÖSYM gelişmeler karşısında sessizliğini koruyor.

Bir çok aday şu anda ÖSYM’nin iddialara ne cevap vereceğini beklemektedir. Hatırlayacağınız gibi son iddialar ise ÖSYM’nin yayınladığı KPSS mastar kitapçığı ile DİHA’nın yayınladığı soruların neredeyse aynı olmasıydı. Oysa bu durum teknik olarak imkansızdır. Çünkü mastar kitapçığın sadece ÖSYM elinde olması gerekir. Ancak bu iddialar ve daha önceki iddialar ile ilgili ÖSYM henüz yeni bir açıklama yapmamıştır.

KPSS iddiaları bir çok internet sitesinde ve gazetelerde defalarca yazılıp çizilmesine rağmen ÖSYM’nin hala bu konuda sessiz kalmasına anlam veremiyoruz. ÖSYM’nin sessiz kalması iddiaların gittikçe siyasallaşmasına neden olmaktadır. Hem ÖSYM hem de devlet kurumları bu konuda acilen bir açıklama yapması ve adayların içini rahatlatacak, akıllarında soru işareti kalmayacak bir çözüm getirmesi gerekmektedir. Eğer icap ediyorsa sınavın iptal edilmesi bile gerekmektedir. Ama sonuç ne olursa olsun kesinlikle bu konuda ÖSYM’nin elini çabuk tutması gerektiğine inanıyoruz.

egitimgazetesi.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here