TED Malatya Koleji’nin lise öğrencileri Almanya Projesi yürütüyor.

TED Koleji yetkililerinden alınan bilgiye göre lise öğrencileri Eco-Schools kapsamında Almanya ile birlikte bir proje yürütüyor. Eco-Schools, öğrencilerde çevre bilinci geliştirmeyi amaçlayan bir programdır. Almanya ile yürütülen projede ise TED Malatya Koleji öğrencilerinin konusu “Yenilenebilir enerji ve Malatya’nın bu konudaki potansiyeli”’dir. Konu ile ilgili ayrıntılı araştırmalar yapan öğrenciler araştırma sonuçlarını raporlar halinde öğretmenlerine sunuyorlar.

Projede öğrenciler yenilenebilir enerjinin hem çevreye zarar vermediğine hem de kaynaklarının tükenmediğine dikkat çekerek, yenilenebilir enerjinin daha fazla kullanılmasını öneriyorlar.
Proje Almanya ile birlikte yürütüldüğü için öğrencilerin Almanca bilgilerini de geliştirmeleri önemseniyor. Bu amaçla Almanca sınavına da giren öğrenciler, sınavda başarı göstererek projede aktif rol almaya çalışıyorlar.

Proje Robert Bosch Stiftung tarafından maddi olarak da destekleniyor. Böylelikle proje sonucunda TED Malatya Koleji lise öğrencileri Robert Bosch Stiftung’un sağladığı finansman ile Almanya’nın Aachen kentine giderek orada ki Alman okulla birlikte projenin geliştirilmesine katkı sağlayacaklar. Proje sonucunda hem Alman okul hem de TED Malatya koleji öğrencileri yenilenebilir enerjinin kullanılmasına ve yaygınlaştırılmasına dikkat çekecekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz