Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı.

Sonuçları öğrenmek için tıklayınız.

Adaylar üniversite yerleştirme sonuçlarını ÖSYM’nin http://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C Kimlik Numaraları ve Aday Şifreleri ile öğrenebilecekler.

ÖSYM, Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 23 Mart 2014 tarihinde yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 14-15-21-22 Haziran 2014 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2014-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezî yerleştirme işlemlerinin tamamlandığını bildirdi.

ÖSYM, saat 17.45 itibariyle üniversite yerleştirme sonuçlarını açıkladı. Adaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.

2014-ÖSYS merkezî yerleştirme sonuçları ile bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 1-5 Eylül 2014 tarihleri arasında ilgili üniversiteler tarafından yapılacak. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekiyor.

2014-ÖSYS Yerleştirme Sonuçları
2014-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler
En Küçük ve En Büyük Puanlar (Tablo-3A)
En Küçük ve En Büyük Puanlar (Tablo-3B)
En Küçük ve En Büyük Puanlar (Tablo-4)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz