Yekta Saraç YÖK

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç YÖKDİL sınavlarının ÖSYM tarafından yapılacağını bildirdi.

YÖK Başkanı Prof. Dr Yekta Saraç resmi twitter hesabından YÖKDİL sınavlarının bundan sonra ÖSYM tarafından yapılacağını, sınav tarihlerinin ise ÖSYM sınav takviminde yer alacağını ve bir sonraki YÖKDİL sınavının 03 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirileceğini belirtti. Saraç’ın twitter’dan yaptığı açıklama şöyle;

“Yeni YÖK” olarak, yükseköğretim sistemimizde ilk kez uygulamaya koyduğumuz “alana özgü tek yabancı dil sınavı” olan YÖKDİL bilindiği üzere YÖK’ün koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi tarafından müştereken uygulanmaktaydı. YÖKDİL sınavının sürdürülmesindeki katkılarından dolayı Anadolu ve Ankara Üniversitelerimze teşekkür ederiz.

2019 yılı bahar dönemi sınavı başarıyla gerçekleştirilmiş olan YÖKDİL, 2019 yılı sonbaharından itibaren artık “ÖSYM” tarafından, yine YÖK’ün koordinasyonunda, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanında uygulanmaya devam edecektir.

2019 yılı sonbahar dönemi YÖKDİL sınavı 03 Kasım 2019 tarihinde “Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce” dillerinde, “Fen, Sağlık ve Sosyal Bilimler” alanlarında yapılacaktır. Bundan sonraki YÖKDİL sınavlarının tarihlerine ilişkin bilgi her yıl ÖSYM’nin sınav takviminde yer alacaktır. “Akademisyen dostu Yeni YÖK olarak” kurguladığımız YÖKDİL sınavı yapılmaya devam edilecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz