Newspaper

WordPress’in Newspaper teması oldukça popüler ve binlerce site tarafından kullanılıyor. Newspaper temasında yapılan son güncellemelerle birlikte tema artık kendi AMP eklentisini değil de Google’un resmi AMP eklentisini kullanmaya başladı. Temalarını güncelleyen kullanıcılar reklam kodlarını yerleştirirken dikkat etmezse site bir süre sonra “Your Page has AMP Implementation Errors” hatası vermeye başlıyor.

Bu hata oluştuğunda Google’da indekslenen bütün sayfalarınızın altında “Your Page has AMP Implementation Erros” hata yazısı görünmeye başlıyor. Aslına bu hatanın çözümü çok basit. Admin Panelde temanızın ara yüzüne girin Mobil Theme bölümüne tıklayın, “AMP Ads” bölümünde ” ADSENSE AUTO ADS FOR AMP” yazan yerin karşısında her hangi bir kod olmaması lazım. Varsa burayı temizleyerek “Save Settings” butonuna tıklayın. Bununla ilgili aşağıda görseller de bulunmaktadır. O görsellerden de yararlanabilirsiniz.

Eğer hata bundan kaynaklı değilse o zaman benzer hataya neden olan yani AMP dosyasının içine benzer kodları koyan bir eklenti de bu soruna neden olabilir. Bu durumda ise eklentileri pasif yaparak sorunun kaynağını bulmaya çalışabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz